28 Şub 2020, 04:28

SMF Nedir?

Başlatan Admin, 27 Şub 2019, 20:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

SMF (Simple Machines Forum), online topluluk forumları meydana getirerek kullanıcıları aynı web sitesi içerisinde buluşturmaya yardımcı olan ücretsiz dağıtımlı bir web yazılımdır. Altyapı olarak PHP ve MySQL gibi programlama dillerini kullanan SMF'nin birçok rakibi önünde avantajlı konuma geçmesinin en büyük nedenlerinden biri de ücretsiz lisansı sayesinde herkesin kullanabileceği bir forum sistemi altyapısı olmasıdır. Gönüllü geliştiricilerinin sayısının çoğunluğu ve açık kaynak ruhuyla hareket eden bir topluluk tarafından geliştirilmesi gibi sayısız avantaja sahip SMF, her yapıdaki sisteme kolayca adapte edilebilir bir yapıdır.

SMF Temaları
Tıpkı popüler CMS sistemi olan WordPress'de olduğu gibi SMF içerisinde de hem resmi site kanallı hem de özel dağıtıcılar kanallı SMF temaları bulunmaktadır. Resmi site tarafından onaylanan binlerce temadan istediğiniz birini kullanmak için Simplemachines.org internet adresini ziyaret ettikten sonra Temalar seçeneğine giriş yapmanız yeterlidir.  Daha özel ve farklı bir şeyler arıyorsanız yada SMF temalarıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız WMAracı üyelerinin size yardım etmesi için SMF Temaları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

SMF Eklentileri
Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen bir platform olması nedeniyle SMF'yi hem kişiselleştirebilmek hem de özel bir sistem haline getirebilmek için birçok eklenti bulunuyor. Bu eklentiler sayesinde her topluluk foruma istediği özelliklerin tümünü paket kurulumlar sayesinde gerçekleştirebiliyor. SMF Eklentileri için SMF'nin resmi web sitesini ziyaret edebileceğiniz gibi WMAracı forumunda yer alan SMF Eklentileri kategorisine de göz atabilirsiniz.
mysql_query("DELETE bitches FROM mylife") or die("or_restart_mylife");